Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Udialo sa v našej obci

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍMVytlačiť
 

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM

Dňa 25. októbra 2017 sa pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v našom Kultúrnom dome konalo posedenie seniorov. V programe vystúpili deti z materskej školy a folklórny spevácky súbor „ILUSANKA" z Malých Bedzian.
Krásne ľudové piesne, pohostenie a radosť z detí vytvorili príjemnú atmosféru a vyčarili spokojné úsmevy na tvárach našich seniorov. 

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii Kultúrne a spoločenské podujatia na tomto odkaze: Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM


 
 

Poďakovanie za úrodu 2017Vytlačiť
 

Poďakovanie za úrodu 2017

Dňa 8. októbra 2017 bola v našej obci slávená sv. omša s poďakovaním za tohtoročnú úrodu, ktorú celebroval dp. kaplán Peter Čieško.
Šikovné ruky našich žien vyzdobili Boží chrám rozmanitými plodmi z našich záhrad, lesov a lúk, ktoré nám pripomenuli Božiu dobrotu s akou sa stará o človeka. Nechýbali ani sypané obrazy, ktoré sa tentokrát niesli v duchu zjavenia  Panny Márie vo Fatime a  spomienke na blahoslaveného dona Titusa Zemana. Slávnosť sv. omše umocnil spevácky zbor z našej obce a veriaci prinášajúci obetné dary v tradičných nemčických krojoch.
    Na záver sv. omše sa pán kaplán poďakoval všetkým tým, ktorí sa na výzdobe Božieho chrámu podieľali.
 

  Milan Rúfus
Poďakovanie za úrodu

Dnes boli naši v kostole
ďakovať Bohu za úrodu.
Že to, čo máme na stole,
hrial slniečkom a dal mu vodu.

Teraz Ti, Bože, ďakujem
za úrodu, čo v lese rastie.
A čo tam dáva Tvoja zem
pre detskú radosť, detské šťastie.

Jahody, trnky, maliny,
oriešky, hríby... Z dávien času
tam deti chodia za nimi
a ako ovečky sa pasú.

Deti a vtáctvo nebeské.
Veď je to všetko z Tvojho rodu.
Aj veverička na lieske
bez slov sa modlí za úrodu.

A Ty počuješ každú tvár.
Tebe aj nemý prehovorí.
A ako dobrý hospodár
nasýtiš všetky Tvoje tvory.

 

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu 2017


 
 

Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017 Vytlačiť
 

MS v robotikeSlovenskí žiaci úspešne reprezentovali na Majstrovstvách sveta v robotike - RoboCup 2017 v Japonsku

       V dňoch 27. – 31. 7. 2017 sa konali v meste Nagoya v Japonsku Majstrovstvá sveta v robotike RoboCup 2017, na ktorej  reprezentovali  Slovensko dva súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch, pod vedením p.učiteľa Ing. Rastislava Gažiho.  V tíme XLC-Younglings súťažili dvaja chlapci z našej obce : Šimon Peter a Samuel Peter.

     RoboCup je festivalom robotiky spojený so súťažou, s výstavou a  prezentáciami špičkových robotov a robotických technológií z celého sveta.  Tímy z Topoľčian a Nemčíc súťažili v rôznych kategóriách, pričom získali výborné umiestnenie v rámci tímov z celého sveta.

- V kategórii Soccer Lightweight Primary sa zúčastnilo 16 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Younglings sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 2. miesto.

- V kategórii Soccer Lightweight Secondary sa zúčastnilo 22 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Padawans sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 4. miesto.

- Tím XLC Padawans získal cenu za najlepšie technické a programové riešenie robotov, ocenenie BEST INNOVATION AWARD, udelenú technickou komisiou súťaže.

Mesto Nagoya je centrum robotiky. Nagojská univerzita vychovala niekoľko laureátov Nobelovej ceny a v samotnej Nagoji má svoju centrálu celosvetovo úspešná firma TOYOTA. Tímy z Topoľčian a Nemčíc  úspešne reprezentovali svoju krajinu na medzinárodnom fóre, získali veľa nových poznatkov, videli najnovšie technológie, nadviazali nové priateľstvá, zlepšili sa v komunikácii v angličtine a získali motiváciu pracovať na sebe ďalej v oblasti informatiky, robotiky a programovania.   Z celej súťaže si žiaci odniesli poznatky o  nových technológiách a trendoch použitých pri konštruovaní a  programovaní robotov.

Účasť tímov by nebola možná bez podpory ministerstva školstva, mesta Topoľčany, obce Nemčice a ostatných sponzorov. Aj touto cestou by sa súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí ich podporili a držali im palce.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017


 
 

Nemčická vareška a 1. ročník uličkového turnaja vo futbaleVytlačiť
 

Nemčická vareška

Nezisková organizácia Nemčický dobrovoľník a obec Nemčice už po druhýkrát pripravili v našej obci zaujímavú akciu. V sobotu dňa 1. júla 2017 sa na miestnom futbalovom ihrisku konala súťaž vo varení guláša pod názvom         "Nemčická vareška". 
Do súťaže sa mohol zapojiť každý nadšenec dobrého varenia. Na koniec tejto vydarenej akcie porota vyhodnotila a ocenila najchutnejší guláš.

  Sprievodným programom tohto podujatia bol
                                                "1. ročník uličkového turnaja vo futbale" 
medzi ulicami Nemčíc. Každá ulica mala svoje reprezentačné futbalové mužstvo, ktoré ukázalo svoje kvality. 

Výsledky 1. ročníka uličkového turnaja vo futbale:

1. miesto: Pod Hlinami

2. miesto: Kapusnícka 1

3. miesto: Vinohradnícka

4. miesto: Kapusnícka 2

5. miesto: Piešťanská

6. miesto: Školská

Turnaj bol ukončený večernou vatrou.

     Po celý čas vládla na futbalovom ihrisku dobrá nálada a príjemná atmosféra.

     Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto vydarenej akcie.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Nemčická vareška a 1. ročník uličkového turnaja vo futbale


 
 

Medzinárodný deň detí 2017Vytlačiť
 

MDD 2017 NemčiceDňa 11.júna 2017 sa v našej obci konalo "Športové popoludnie pri príležitosti MDD", ktoré organizovala obec Nemčice. Pre deti to bol deň plný hier a zábavy. Na akcii nechýbala zmrzlina, sladkosti a  zábavné atrakcie ako nafukovacia šmýkala, trampolína, lukostreľba a rôzne súťaže.

Podujatie spestrili svojím programom Sokoliari zo ZOO Bojnice, ktorí predviedli deťom vystúpenie s dravými vtákmi. Ďalším hosťom boli členovia Kynologického klubu z Prašíc, ktorí oboznámili deti s prácou psovodov a ozrejmili využívanie služobných psov pri ochrane zdravia, života a majetku občanov.

Podujatie bolo realizované s finančným prispením Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Fotogaléria: MDD 2017


 
 

Deň matiek 2017Vytlačiť
 

Deň matiekDňa 28. mája 2017 sa v našej obci uskutočnila oslava Dňa matiek. Na úvod privítal všetky ženy, matky a babičky starosta obce Jozef Mokoš. V kultúrnom programe vystúpili deti MŠ Nemčice a hudobná skupina Bojňanci. Na záver podujatia boli  ženy, matky a babičky obdarované milým kvietkom.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: "Fotogaléria - Deň matiek 2017"


 
 

Mikuláš 2016Vytlačiť
 

Mikuláš 2016Ako po minulé roky, tak aj v roku 2016 zavítal do nášho kultúrneho domu sv. Mikuláš. Prišiel v sprievode anjelov a čertov, ktorí vytvorili medzi deťmi neopakovateľnú atmosféru.
Tentokrát čakanie na Mikuláša spríjemnili svojím vystúpením deti tunajšej materskej školy, pripraveným pod vedením pani učiteliek a kúzelník Dušan Cápa.
Na záver sa všetky deti potešili zo sladkých dobrôt, ktoré im Mikuláš priniesol.

Viac fotografií nájdete tu: " Fotogaléria - Mikuláš 2016"

 


 
 

Mesiac úcty k starším 2016Vytlačiť
 

Mesiac úcty k starším 2016Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, Obecný úrad Nemčice pripravil posedenie pre seniorov. Prítomných privítal starosta obce svojím príhovorom.
V programe vystúpili deti z Materskej školy.
Hosťom posedenia bol Folklórny súbor Žochárik zo Základnej umeleckej školy v Topoľčanoch. Pre seniorov bolo pripravené malé občerstvenie a chutná kapustnica.
Za vydareným podujatím dal bodku  svojím vystúpením Ronald Janský a zahral prítomným pesničky na počúvanie.

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria"


 
 

Netradičné plavidlá Tesáre 2016Vytlačiť
 

Dňa 09. júla 2016 Spoločenstvo obcí topoľčiansko - duchonského mikroregiónu a obec Tesáre uskutočnilo súťaž o najzaujímavejšie netradičné plavidlo na vodnej nádrži Tesáre. Do súťaže sa zapojili obce z okolia, ktoré pripravili svoje plavidlá aby zaujali návštevníkov a porotu. Obec Nemčice sa zapojila do súťaže so svojím plavidlom "Tatranské medvede".

 

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 

 


 
 

MDD 11.06.2016Vytlačiť
 

Dňa 11.06.2016 sa na futbalovom ihrisku v našej obci uskutočnilo 
športové popoludnie v rámci MDD. Najmenší mali možnosť sa zapojť do množstva súťaži a hier, odkiaľ si mohli odniesť sladkú odmenu. Počas športové popoludnia si mohli deti vyskúšať jazdenie na koňoch a trampolínu. 
 

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 

 

 


 
 
Položky 11-20 z 25

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka