Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Udialo sa v našej obci

Detský maškarný ples 2019Vytlačiť
 

Detský maškarný ples 2019V sobotu 2. marca 2019 sa v našej obci konal Detský maškarný ples, na ktorom sa zišli deti v maskách od výmyslu sveta. Pre deti bola pripravená skvelá hudba, pekný zábavný program, rôzne súťaže a sladká odmena.
Ďakujeme všetkým zúčastneným maskám a veríme, že sa o rok opäť stretneme.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Detský maškarný ples 2019


 
 

Druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom teniseVytlačiť
 

Štefanský turnaj

Dňa 26. decembra 2018 sa v našej obci pod záštitou Nemčického dobrovoľníka uskutočnil druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom tenise. Súťažilo sa  v dvoch kategóriách: deti do 15 rokov a dospelí.  Stolnotenisový turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Teší nás záujem a spätná väzba od súťažiacich a divákov, ktorí sa prišli pozrieť na športové podujatie alebo sa zabaviť hraním stolného futbalu, šípok alebo spoločenských hier.

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja a tak prispeli k jeho hladkému priebehu.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise


 
 

Vianočné trhyVytlačiť
 

Vianočné trhy.jpgDňa 22. decembra 2018 sa pred kultúrnym domom v Nemčiciach konali prvé „Vianočné trhy“. Aj napriek nie najlepšiemu počasiu prišli akciu podporiť nielen deti, ale aj skôr narodení. Všetci si mohli pochutnať na varenom víne, medovine, detskom punči, pečenej klobáse a na vianočnom pečive, ktoré boli za dobrovoľný príspevok. Celý výťažok z týchto trhov, ktorý predstavoval sumu 436,58€, bol venovaný na Dobrú novinu.
 Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastnením, že si našli čas a prišli podporiť dobrú vec.

Foto z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Vianočné trhy


 
 

Poďakovanie za úrodu v roku 2018Vytlačiť
 

Poďakovanie za úroduV našom filiálnom kostole v Nemčiciach  sa veriaci slávnostnou svätou omšou 30.seprembra 2018 poďakovali za tohtoročnú úrodu zo svojich polí a záhrad, ktorou boli obdarovaní.  Poďakovaním za úrodu si pripomenuli Božiu lásku a zároveň si uvedomili , že Bohu záleží na celom našom živote a že človek má vždy najskôr ďakovať za všetko,  čím nás Boh obdarúva. V tomto duchu sa niesli aj slová homílie celebranta Dušana Argaláša. Rodinnú atmosféru dotvárali veriaci všetkých vekových kategórií v krojoch , ktorí prinášali obetné dary z plodov zeme. Deti , mládež , mladé rodiny s deťmi , ako aj starí rodičia so svojimi vnúčatami týmto spôsobom vyjadrili svoj kresťanský postoj vďačnosti. Slávnosť svojim spevom obohatili členovia domáceho spevokolu. Farníci veria , že táto spoločná chvíľa ich aj v budúcnosti spojí na vytvorenie  milej tradície, ktorá vždy upozorní , že všetko , čo máme , je darom od nášho nebeského Otca. (Autor textu: Monika Klemanová)                

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu


 
 

Športové popoludnie pre detiVytlačiť
 

Športové popoludnie.jpg

Dňa 8. septembra 2018 sa  na miestnom ihrisku TJ Nemčice uskutočnila športová akcia pre deti. Na toto športové podujatie prišlo vyše 60 detí, ktoré súťažili na kolobežkách, odrážadlách, bicykloch, v skokoch vo vreci a v streľbe s loptou na presnosť. Za snahu boli odmenené sladkosťami a medailou.  Pre deti boli pripravené ďalšie nesúťažné atrakcie ako trampolína, chodúle, streľba z luku a vozenie na malotraktore. Pre všetkých prítomných bolo pripravené malé občerstvenie v podobe výbornej fazuľovice. Po vyhodnotení nasledovala opekačka. Všetci zúčastnení sa dobre bavili a odniesli si domov veľa zážitkov.

(Foto: Ondrej Jančovič)

Fotografie z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Športová akcia pre deti


 
 

2. ročník Uličkového turnaja vo futbale a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení gulášaVytlačiť
 

Nemčická vareškaDňa 21. júna 2018 sa na futbalovom ihrisku TJ Nemčice  uskutočnil 2. ročník futbalového turnaja medzi ulicami Nemčíc a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení guláša.
Vo futbalovom turnaji sa na prvom mieste umiestnila ulica Kapusnícka, na druhom mieste ulica Pod Hlinami a na treťom  Školská ulica. Organizátori Nemčický dobrovoľník a Obecný úrad Nemčice sa rozhodli odmeniť aj individuálne výkony. Za najlepšieho hráča bol nominovaný  Peter Kaman a za najlepšieho brankára  Michal Čuhák. Najlepším strelcom turnaja bol Karol Matúšik, ktorý strelil 8 gólov.

V súťaži Nemčickej varešky sa zúčastnilo 6 družstiev, ktorí si prišli spríjemniť deň varením guláša a ukázať svoje kuchárske zručnosti. Nezávislá komisia udelila 1. miesto  rodinám Jančovičovej, Grmanovej a Sedlárovej. 

Foto z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Uličkový turnaj a Nemčická vareška
(Foto: Igor Martoš)


 
 

Výstup na Panskú JavorinuVytlačiť
 

Výstup na Panskú Javorinu Nemčický dobrovoľník v spolupráci s Obecným úradom usporiadali dňa 8. mája 2018 turistický pochod na Panskú Javorinu s vrcholom 942,6 m.n.m. Turistická trasa viedla cez Kulháň a Jeleniu dolinu. Naši turisti si spravili spoločné foto pod drevenou vyhliadkovou vežou, ktorá im poskytla nádherný výhľad do širokého okolia.   


 
 

Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017Vytlačiť
 

Štefanský turnaj v stolnom teniseDňa 26.decembra 2017 sa v Kultúrnom dome v Nemčiciach uskutočnil Štefanský turnaj v stolnom tenise, ktorý zorganizovala n.o. Nemčický dobrovoľník.

Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách:   - deti do 15 rokov (12 súťažiacich) 
                                                               - dospelí  (32 súťažiacich, z toho  4 ženy)

Turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Víťazom turnaja detí do 15 rokov sa stal Šimon Peter. Na druhom mieste skončil Tadeáš Hroššo a na treťom mieste Jozef Mitošinka.

V turnaji dospelých vyhral Ladislav Facek, ktorý porazil vo finále Mariána Pavlíka 3:0 na sety. V súboji o tretie miesto zdolal Michal Šurina Lukáša Višňovského taktiež 3:0, ktorému zostalo nepopulárne 4. miesto.

Veríme, že mládež sa bude naďalej zapájať do ďalších športových aktivít, ktoré plánujeme v budúcnosti organizovať.

Teší nás záujem a spätná väzba od súťažiacich a divákov, ktorí sa prišli pozrieť na športové podujatie alebo sa zabaviť hraním stolného futbalu, šípok alebo spoločenských hier.

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja a tak prispeli k jeho hladkému priebehu.

Foto z akcie si môžte pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017

 


 
 

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍMVytlačiť
 

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM

Dňa 25. októbra 2017 sa pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v našom Kultúrnom dome konalo posedenie seniorov. V programe vystúpili deti z materskej školy a folklórny spevácky súbor „ILUSANKA" z Malých Bedzian.
Krásne ľudové piesne, pohostenie a radosť z detí vytvorili príjemnú atmosféru a vyčarili spokojné úsmevy na tvárach našich seniorov. 

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii Kultúrne a spoločenské podujatia na tomto odkaze: Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM


 
 

Poďakovanie za úrodu 2017Vytlačiť
 

Poďakovanie za úrodu 2017

Dňa 8. októbra 2017 bola v našej obci slávená sv. omša s poďakovaním za tohtoročnú úrodu, ktorú celebroval dp. kaplán Peter Čieško.
Šikovné ruky našich žien vyzdobili Boží chrám rozmanitými plodmi z našich záhrad, lesov a lúk, ktoré nám pripomenuli Božiu dobrotu s akou sa stará o človeka. Nechýbali ani sypané obrazy, ktoré sa tentokrát niesli v duchu zjavenia  Panny Márie vo Fatime a  spomienke na blahoslaveného dona Titusa Zemana. Slávnosť sv. omše umocnil spevácky zbor z našej obce a veriaci prinášajúci obetné dary v tradičných nemčických krojoch.
    Na záver sv. omše sa pán kaplán poďakoval všetkým tým, ktorí sa na výzdobe Božieho chrámu podieľali.
 

  Milan Rúfus
Poďakovanie za úrodu

Dnes boli naši v kostole
ďakovať Bohu za úrodu.
Že to, čo máme na stole,
hrial slniečkom a dal mu vodu.

Teraz Ti, Bože, ďakujem
za úrodu, čo v lese rastie.
A čo tam dáva Tvoja zem
pre detskú radosť, detské šťastie.

Jahody, trnky, maliny,
oriešky, hríby... Z dávien času
tam deti chodia za nimi
a ako ovečky sa pasú.

Deti a vtáctvo nebeské.
Veď je to všetko z Tvojho rodu.
Aj veverička na lieske
bez slov sa modlí za úrodu.

A Ty počuješ každú tvár.
Tebe aj nemý prehovorí.
A ako dobrý hospodár
nasýtiš všetky Tvoje tvory.

 

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu 2017


 
 
Položky 1-10 z 23

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka