Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Udialo sa v našej obci

Druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom teniseVytlačiť
 

Štefanský turnaj

Dňa 26. decembra 2018 sa v našej obci pod záštitou Nemčického dobrovoľníka uskutočnil druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom tenise. Súťažilo sa  v dvoch kategóriách: deti do 15 rokov a dospelí.  Stolnotenisový turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Teší nás záujem a spätná väzba od súťažiacich a divákov, ktorí sa prišli pozrieť na športové podujatie alebo sa zabaviť hraním stolného futbalu, šípok alebo spoločenských hier.

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja a tak prispeli k jeho hladkému priebehu.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise


 
 

Vianočné trhyVytlačiť
 

Vianočné trhy.jpgDňa 22. decembra 2018 sa pred kultúrnym domom v Nemčiciach konali prvé „Vianočné trhy“. Aj napriek nie najlepšiemu počasiu prišli akciu podporiť nielen deti, ale aj skôr narodení. Všetci si mohli pochutnať na varenom víne, medovine, detskom punči, pečenej klobáse a na vianočnom pečive, ktoré boli za dobrovoľný príspevok. Celý výťažok z týchto trhov, ktorý predstavoval sumu 436,58€, bol venovaný na Dobrú novinu.
 Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastnením, že si našli čas a prišli podporiť dobrú vec.

Foto z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Vianočné trhy


 
 

Poďakovanie za úrodu v roku 2018Vytlačiť
 

Poďakovanie za úroduV našom filiálnom kostole v Nemčiciach  sa veriaci slávnostnou svätou omšou 30.seprembra 2018 poďakovali za tohtoročnú úrodu zo svojich polí a záhrad, ktorou boli obdarovaní.  Poďakovaním za úrodu si pripomenuli Božiu lásku a zároveň si uvedomili , že Bohu záleží na celom našom živote a že človek má vždy najskôr ďakovať za všetko,  čím nás Boh obdarúva. V tomto duchu sa niesli aj slová homílie celebranta Dušana Argaláša. Rodinnú atmosféru dotvárali veriaci všetkých vekových kategórií v krojoch , ktorí prinášali obetné dary z plodov zeme. Deti , mládež , mladé rodiny s deťmi , ako aj starí rodičia so svojimi vnúčatami týmto spôsobom vyjadrili svoj kresťanský postoj vďačnosti. Slávnosť svojim spevom obohatili členovia domáceho spevokolu. Farníci veria , že táto spoločná chvíľa ich aj v budúcnosti spojí na vytvorenie  milej tradície, ktorá vždy upozorní , že všetko , čo máme , je darom od nášho nebeského Otca. (Autor textu: Monika Klemanová)                

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu


 
 

Športové popoludnie pre detiVytlačiť
 

Športové popoludnie.jpg

Dňa 8. septembra 2018 sa  na miestnom ihrisku TJ Nemčice uskutočnila športová akcia pre deti. Na toto športové podujatie prišlo vyše 60 detí, ktoré súťažili na kolobežkách, odrážadlách, bicykloch, v skokoch vo vreci a v streľbe s loptou na presnosť. Za snahu boli odmenené sladkosťami a medailou.  Pre deti boli pripravené ďalšie nesúťažné atrakcie ako trampolína, chodúle, streľba z luku a vozenie na malotraktore. Pre všetkých prítomných bolo pripravené malé občerstvenie v podobe výbornej fazuľovice. Po vyhodnotení nasledovala opekačka. Všetci zúčastnení sa dobre bavili a odniesli si domov veľa zážitkov.

(Foto: Ondrej Jančovič)

Fotografie z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Športová akcia pre deti


 
 

2. ročník Uličkového turnaja vo futbale a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení gulášaVytlačiť
 

Nemčická vareškaDňa 21. júna 2018 sa na futbalovom ihrisku TJ Nemčice  uskutočnil 2. ročník futbalového turnaja medzi ulicami Nemčíc a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení guláša.
Vo futbalovom turnaji sa na prvom mieste umiestnila ulica Kapusnícka, na druhom mieste ulica Pod Hlinami a na treťom  Školská ulica. Organizátori Nemčický dobrovoľník a Obecný úrad Nemčice sa rozhodli odmeniť aj individuálne výkony. Za najlepšieho hráča bol nominovaný  Peter Kaman a za najlepšieho brankára  Michal Čuhák. Najlepším strelcom turnaja bol Karol Matúšik, ktorý strelil 8 gólov.

V súťaži Nemčickej varešky sa zúčastnilo 6 družstiev, ktorí si prišli spríjemniť deň varením guláša a ukázať svoje kuchárske zručnosti. Nezávislá komisia udelila 1. miesto  rodinám Jančovičovej, Grmanovej a Sedlárovej. 

Foto z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Uličkový turnaj a Nemčická vareška
(Foto: Igor Martoš)


 
 

Výstup na Panskú JavorinuVytlačiť
 

Výstup na Panskú Javorinu Nemčický dobrovoľník v spolupráci s Obecným úradom usporiadali dňa 8. mája 2018 turistický pochod na Panskú Javorinu s vrcholom 942,6 m.n.m. Turistická trasa viedla cez Kulháň a Jeleniu dolinu. Naši turisti si spravili spoločné foto pod drevenou vyhliadkovou vežou, ktorá im poskytla nádherný výhľad do širokého okolia.   


 
 

Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017Vytlačiť
 

Štefanský turnaj v stolnom teniseDňa 26.decembra 2017 sa v Kultúrnom dome v Nemčiciach uskutočnil Štefanský turnaj v stolnom tenise, ktorý zorganizovala n.o. Nemčický dobrovoľník.

Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách:   - deti do 15 rokov (12 súťažiacich) 
                                                               - dospelí  (32 súťažiacich, z toho  4 ženy)

Turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Víťazom turnaja detí do 15 rokov sa stal Šimon Peter. Na druhom mieste skončil Tadeáš Hroššo a na treťom mieste Jozef Mitošinka.

V turnaji dospelých vyhral Ladislav Facek, ktorý porazil vo finále Mariána Pavlíka 3:0 na sety. V súboji o tretie miesto zdolal Michal Šurina Lukáša Višňovského taktiež 3:0, ktorému zostalo nepopulárne 4. miesto.

Veríme, že mládež sa bude naďalej zapájať do ďalších športových aktivít, ktoré plánujeme v budúcnosti organizovať.

Teší nás záujem a spätná väzba od súťažiacich a divákov, ktorí sa prišli pozrieť na športové podujatie alebo sa zabaviť hraním stolného futbalu, šípok alebo spoločenských hier.

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja a tak prispeli k jeho hladkému priebehu.

Foto z akcie si môžte pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017

 


 
 

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍMVytlačiť
 

Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM

Dňa 25. októbra 2017 sa pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v našom Kultúrnom dome konalo posedenie seniorov. V programe vystúpili deti z materskej školy a folklórny spevácky súbor „ILUSANKA" z Malých Bedzian.
Krásne ľudové piesne, pohostenie a radosť z detí vytvorili príjemnú atmosféru a vyčarili spokojné úsmevy na tvárach našich seniorov. 

Fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii Kultúrne a spoločenské podujatia na tomto odkaze: Posedenie pri príležitosti MESIACA ÚCTY K STARŠÍM


 
 

Poďakovanie za úrodu 2017Vytlačiť
 

Poďakovanie za úrodu 2017

Dňa 8. októbra 2017 bola v našej obci slávená sv. omša s poďakovaním za tohtoročnú úrodu, ktorú celebroval dp. kaplán Peter Čieško.
Šikovné ruky našich žien vyzdobili Boží chrám rozmanitými plodmi z našich záhrad, lesov a lúk, ktoré nám pripomenuli Božiu dobrotu s akou sa stará o človeka. Nechýbali ani sypané obrazy, ktoré sa tentokrát niesli v duchu zjavenia  Panny Márie vo Fatime a  spomienke na blahoslaveného dona Titusa Zemana. Slávnosť sv. omše umocnil spevácky zbor z našej obce a veriaci prinášajúci obetné dary v tradičných nemčických krojoch.
    Na záver sv. omše sa pán kaplán poďakoval všetkým tým, ktorí sa na výzdobe Božieho chrámu podieľali.
 

  Milan Rúfus
Poďakovanie za úrodu

Dnes boli naši v kostole
ďakovať Bohu za úrodu.
Že to, čo máme na stole,
hrial slniečkom a dal mu vodu.

Teraz Ti, Bože, ďakujem
za úrodu, čo v lese rastie.
A čo tam dáva Tvoja zem
pre detskú radosť, detské šťastie.

Jahody, trnky, maliny,
oriešky, hríby... Z dávien času
tam deti chodia za nimi
a ako ovečky sa pasú.

Deti a vtáctvo nebeské.
Veď je to všetko z Tvojho rodu.
Aj veverička na lieske
bez slov sa modlí za úrodu.

A Ty počuješ každú tvár.
Tebe aj nemý prehovorí.
A ako dobrý hospodár
nasýtiš všetky Tvoje tvory.

 

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu 2017


 
 

Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017 Vytlačiť
 

MS v robotikeSlovenskí žiaci úspešne reprezentovali na Majstrovstvách sveta v robotike - RoboCup 2017 v Japonsku

       V dňoch 27. – 31. 7. 2017 sa konali v meste Nagoya v Japonsku Majstrovstvá sveta v robotike RoboCup 2017, na ktorej  reprezentovali  Slovensko dva súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch, pod vedením p.učiteľa Ing. Rastislava Gažiho.  V tíme XLC-Younglings súťažili dvaja chlapci z našej obce : Šimon Peter a Samuel Peter.

     RoboCup je festivalom robotiky spojený so súťažou, s výstavou a  prezentáciami špičkových robotov a robotických technológií z celého sveta.  Tímy z Topoľčian a Nemčíc súťažili v rôznych kategóriách, pričom získali výborné umiestnenie v rámci tímov z celého sveta.

- V kategórii Soccer Lightweight Primary sa zúčastnilo 16 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Younglings sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 2. miesto.

- V kategórii Soccer Lightweight Secondary sa zúčastnilo 22 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Padawans sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 4. miesto.

- Tím XLC Padawans získal cenu za najlepšie technické a programové riešenie robotov, ocenenie BEST INNOVATION AWARD, udelenú technickou komisiou súťaže.

Mesto Nagoya je centrum robotiky. Nagojská univerzita vychovala niekoľko laureátov Nobelovej ceny a v samotnej Nagoji má svoju centrálu celosvetovo úspešná firma TOYOTA. Tímy z Topoľčian a Nemčíc  úspešne reprezentovali svoju krajinu na medzinárodnom fóre, získali veľa nových poznatkov, videli najnovšie technológie, nadviazali nové priateľstvá, zlepšili sa v komunikácii v angličtine a získali motiváciu pracovať na sebe ďalej v oblasti informatiky, robotiky a programovania.   Z celej súťaže si žiaci odniesli poznatky o  nových technológiách a trendoch použitých pri konštruovaní a  programovaní robotov.

Účasť tímov by nebola možná bez podpory ministerstva školstva, mesta Topoľčany, obce Nemčice a ostatných sponzorov. Aj touto cestou by sa súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí ich podporili a držali im palce.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017


 
 

Nemčická vareška a 1. ročník uličkového turnaja vo futbaleVytlačiť
 

Nemčická vareška

Nezisková organizácia Nemčický dobrovoľník a obec Nemčice už po druhýkrát pripravili v našej obci zaujímavú akciu. V sobotu dňa 1. júla 2017 sa na miestnom futbalovom ihrisku konala súťaž vo varení guláša pod názvom         "Nemčická vareška". 
Do súťaže sa mohol zapojiť každý nadšenec dobrého varenia. Na koniec tejto vydarenej akcie porota vyhodnotila a ocenila najchutnejší guláš.

  Sprievodným programom tohto podujatia bol
                                                "1. ročník uličkového turnaja vo futbale" 
medzi ulicami Nemčíc. Každá ulica mala svoje reprezentačné futbalové mužstvo, ktoré ukázalo svoje kvality. 

Výsledky 1. ročníka uličkového turnaja vo futbale:

1. miesto: Pod Hlinami

2. miesto: Kapusnícka 1

3. miesto: Vinohradnícka

4. miesto: Kapusnícka 2

5. miesto: Piešťanská

6. miesto: Školská

Turnaj bol ukončený večernou vatrou.

     Po celý čas vládla na futbalovom ihrisku dobrá nálada a príjemná atmosféra.

     Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto vydarenej akcie.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Nemčická vareška a 1. ročník uličkového turnaja vo futbale


 
 

Medzinárodný deň detí 2017Vytlačiť
 

MDD 2017 NemčiceDňa 11.júna 2017 sa v našej obci konalo "Športové popoludnie pri príležitosti MDD", ktoré organizovala obec Nemčice. Pre deti to bol deň plný hier a zábavy. Na akcii nechýbala zmrzlina, sladkosti a  zábavné atrakcie ako nafukovacia šmýkala, trampolína, lukostreľba a rôzne súťaže.

Podujatie spestrili svojím programom Sokoliari zo ZOO Bojnice, ktorí predviedli deťom vystúpenie s dravými vtákmi. Ďalším hosťom boli členovia Kynologického klubu z Prašíc, ktorí oboznámili deti s prácou psovodov a ozrejmili využívanie služobných psov pri ochrane zdravia, života a majetku občanov.

Podujatie bolo realizované s finančným prispením Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Fotogaléria: MDD 2017


 
 

Deň matiek 2017Vytlačiť
 

Deň matiekDňa 28. mája 2017 sa v našej obci uskutočnila oslava Dňa matiek. Na úvod privítal všetky ženy, matky a babičky starosta obce Jozef Mokoš. V kultúrnom programe vystúpili deti MŠ Nemčice a hudobná skupina Bojňanci. Na záver podujatia boli  ženy, matky a babičky obdarované milým kvietkom.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: "Fotogaléria - Deň matiek 2017"


 
 

Mikuláš 2016Vytlačiť
 

Mikuláš 2016Ako po minulé roky, tak aj v roku 2016 zavítal do nášho kultúrneho domu sv. Mikuláš. Prišiel v sprievode anjelov a čertov, ktorí vytvorili medzi deťmi neopakovateľnú atmosféru.
Tentokrát čakanie na Mikuláša spríjemnili svojím vystúpením deti tunajšej materskej školy, pripraveným pod vedením pani učiteliek a kúzelník Dušan Cápa.
Na záver sa všetky deti potešili zo sladkých dobrôt, ktoré im Mikuláš priniesol.

Viac fotografií nájdete tu: " Fotogaléria - Mikuláš 2016"

 


 
 

Mesiac úcty k starším 2016Vytlačiť
 

Mesiac úcty k starším 2016Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, Obecný úrad Nemčice pripravil posedenie pre seniorov. Prítomných privítal starosta obce svojím príhovorom.
V programe vystúpili deti z Materskej školy.
Hosťom posedenia bol Folklórny súbor Žochárik zo Základnej umeleckej školy v Topoľčanoch. Pre seniorov bolo pripravené malé občerstvenie a chutná kapustnica.
Za vydareným podujatím dal bodku  svojím vystúpením Ronald Janský a zahral prítomným pesničky na počúvanie.

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria"


 
 

Netradičné plavidlá Tesáre 2016Vytlačiť
 

Dňa 09. júla 2016 Spoločenstvo obcí topoľčiansko - duchonského mikroregiónu a obec Tesáre uskutočnilo súťaž o najzaujímavejšie netradičné plavidlo na vodnej nádrži Tesáre. Do súťaže sa zapojili obce z okolia, ktoré pripravili svoje plavidlá aby zaujali návštevníkov a porotu. Obec Nemčice sa zapojila do súťaže so svojím plavidlom "Tatranské medvede".

 

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 

 


 
 

MDD 11.06.2016Vytlačiť
 

Dňa 11.06.2016 sa na futbalovom ihrisku v našej obci uskutočnilo 
športové popoludnie v rámci MDD. Najmenší mali možnosť sa zapojť do množstva súťaži a hier, odkiaľ si mohli odniesť sladkú odmenu. Počas športové popoludnia si mohli deti vyskúšať jazdenie na koňoch a trampolínu. 
 

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 

 

 


 
 

860. výročie prvej písomnej zmienky o obciVytlačiť
 

20160724_095803.jpg

Obec Nemčice si v roku 2016 pripomenulo 860. výročie prvej písomnej zmienky, ktoré oslávili sériou kultúrnych, športových a spoločenských podujatí. Oficiálny začiatok osláv bol naplánovaný na štvrtok 21.júla 2016.
V tento deň sa uskutočnilo slávnostné obecné zastupiteľstvo v Kultúrom dome v Nemčiciach za účasti obyvateľov obce a pozvaných hostí. Zúčastnením bola udelená Cena obce Nemčice a následný zápis do kroniky obce. Po skončení slávnostného obecného zastupiteľstva bolo pripravené malé občerstvenie a výstava leteckých fotografií našej obce. 

V druhý deň osláv 860. výročia sa konala tanečná zábava s hudobnou skupinou Profil.
Následujúci deň bolo pripravené kultúrne popoludnie na fubalovom ihrisku v našej obci. 
Od 15,00 hod. na pódiu vystupovali – dychová hudba Nemčičanka, hudobná skupina Amadeo, Duo Rytmus, Duo Jamaha a spevák a zabávač Franta Uher z Lanžhotu. Pre všetkých prítomných bolo pripravené občerstvenie v podobe chutného guláša. Nechýbali ani koláče, zákusky a občerstvovacie stánky. Celé popoludnie moderoval Milan Žitňanský.
Oslavy sa končili svätou omšou venovanou pre občanov a obci pri príležitosti 860. výročia prvej písomnej zmienky o obci. Počas svätej omše hrala dychová hudba Nemčičanka a omšu obohatil svojím spevom i nemčický spevokol.
        
Obec Nemčice ďakuje sponzorom za poskytnuté finančné a vecné dary, ako aj občanom, rodákom a
návštevníkom za pomoc pri realizácií osláv:

- Nitriansky samosprávny kraj
- AGROCECH Topoľčany
- Bopal, s.r.o.
- Daniela Stanislavová DANSTA 
- ELEKTROMONT TOPOĽČANY, s.r.o. 
- AM Holding Slovakia, s.r.o
- PEMAT Slovakia, s.r.o
- MEXXX s.r.o. Bratislava
- ZAMAT s.r.o.
- SELEKT VÝSKUMNÝ A ŠĽACHTITEĽSKÝ ÚSTAV, a.s.
- Adriana Mokošová M - TOUR
- CD-FINAL
- PATROPLAST, spol. s r.o.  
- Miloš Vančo TOPLIDER - okná - dvere - brány
- Marian Šobáň FIRMA VÍNO 
- Andrej Martoš Nemčice
- DHZ Závada
- PETVAL ZDNR, s.r.o.

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 


 
 

VI.ročník Okresných športových hier Jednota dôchodcov Vytlačiť
 

Športové hry dôchodcov na Slovensku sa konali 22.júna 2016 na futbalovom ihrisku v Nemčiciach pod záštitou:
-          Okresnej organizácie klubu dôchodcov Jednota v Topoľčanoch
-          Miestnej organizácie klubu dôchodcov Jednota v Nemčiciach
-          Obecného úradu Nemčice
-          Nitrianskeho samosprávneho kraja

 

Športové hry dôchodcov sa zúčastnilo 10 družstiev. Družstvá súťažili v disciplínach:


- strelba zo vzduchovky,
- hod granátom na cieľ,
- petang,
- beh na 60 m,
- hod válkom,
- hod guľou.

 

Hosťami podujatia boli starostovia z obci Krušovce, Nemčice, primátor mesta Topoľčany,
zástupcovia Krajskej organizácie klubu dôchodcov Jednota z Nitry. 


Napriek extrémne teplému počasiu sa podujatie vydarilo a všetci seniori sa rozchádzali do svojich
domovov mimoriadne spokojní. Víťazi jednotlivých družstiev dostali medailu, diplom a reklamné
predmety od Obce Nemčice. 

 

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 

 


 
 

Mária Vindišová oslávila svojich sto rokov Vytlačiť
 

Významného životného jubilea sa v sobotu 13. apríla 2013 dožila Mária Vindišová z Nemčíc, ktorá oslávila okruhlých sto rokov. 
Pri tejto príležitosti jej starosta obce Nemčice Jozef Mokoš odovzdal kyticu kvetov a darčekový kôš. Čiperná oslávenkyňa sa zapísala aj do pamätnej knihy obce Nemčice. Pani Mária sa tak stala najstaršou občiankou žijúcou v obci Nemčice. Mária Vindišová je rodená Grznárová, je rodáčkou z Kuzmíc, v roku 1943 sa však vydala do Nemčíc. Mária má dve dcéry. Práve jedna z nich - Jarmila Vindišová sa o svoju mamičku stará už jedenásť rokov. 

Fotogaléria - Mária Vindičová - 100 rokov


 
 

Volejbalový turnaj o pohár starostu obce Vytlačiť
 

Obecný úrad Nemčice za podpory úradu Nitrianského samospráneho kraja zorganizoval VIII. ročník volejbalového turnaja o pohár starostu obce, ktorý sa uskutočnil dňa 5.7.2014 na plážovom ihrisku Vilov mlyn v Nemčiciach.

 

Fotogaléria - Volejbalový turnaj v Nemčiciach


 
 

Posviacka obnoveného kostola Ducha Svätého v Nemčiciach Vytlačiť
 

V sobotu 18. mája 2013 o 14.00 hod sa uskutočnila slávnostná svätá omša pri príležitosti posviacky obnoveného kostola Ducha Svätého v Nemčiciach za účasti Mons. Viliama Judáka, nitriansky diecézny biskup.

 

Fotogaléria - Posviacka obnoveného kostola Ducha Svätého v Nemčiciach


 
 

dnes je: 17.2.2019

meniny má: Miloslava

webygroup
ÚvodÚvodná stránka