Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Udialo sa v našej obci

Európsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri Vytlačiť

Európsky šampionát v robotikeEurópsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri

V júni 2019 sa konali v meste Hannover, v Nemecku, Majstrovstvá Európy RoboCupJunior. Na týchto majstrovstvách  reprezentoval  Slovensko súťažný tím XLC-Younglings zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch, pod vedením p. učiteľa Ing. Rastislava Gažiho.  V tíme súťažili Šimon Peter a Samuel Peter z Nemčíc a Peter Krajčík z Topoľčian.

Majstrovstvá Európy RoboCupJunior  sú nadregionálnou robotickou súťažou pre tímy RoboCupJunior z celej Európy vo vekovej kategórii od 14 do 19 rokov. Na šampionáte 2019 sa zúčastnilo 132 tímov z 15 krajín.  Náš tím XLC-Younglings  sa v konečnom hodnotení v silnej konkurencii umiestnil na peknom 7. mieste.

Súťaž sa konala v rámci veľmi prestížnej výstavy IDEEN EXPO 2019, ktorá sa koná pravidelne raz za dva roky – výstava na popularizáciu vedy, techniky a vzdelávania.

Silnou stránkou súťažiacich bola kreativita, tímový duch a inovatívne technické nápady, ktoré sa hodnotili v troch juniorských ligách RoboCup. Naši chlapci reprezentovali Slovensko na medzinárodnom fóre, získali nové poznatky, spoznali najnovšie technológie, zlepšili sa v komunikácii v angličtine, získali nových priateľov a silnú motiváciu sebarealizácie  v oblasti informatiky, robotiky a programovania.

Zo súťaže si odniesli bohaté poznatky o  nových technológiách a trendoch používaných pri konštruovaní a  programovaní robotov.

Účasť na medzinárodnej súťaži je pre súťažiacich nesmierne prínosná,  ale finančne zabezpečiť takýto šampionát je veľmi náročné. Aj teraz pomohli viacerí. Za pomoc veľmi pekne ďakujeme aj obci Nemčice, ktorá nás finančne podporila. Príprava na takúto súťaž obnáša desiatky hodín príprav, voľného času p. učiteľa a súťažiacich, odovzdávanie vedomostí a učenie sa aj na neúspechoch...

No účasť na takomto podujatí nás napĺňa hrdosťou, že môžeme reprezentovať našu obec, mesto, školu, naše prekrásne Slovensko. (Text: Marta Peterová)

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze:

Európsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri

Detský maškarný ples 2019Vytlačiť

Detský maškarný ples 2019V sobotu 2. marca 2019 sa v našej obci konal Detský maškarný ples, na ktorom sa zišli deti v maskách od výmyslu sveta. Pre deti bola pripravená skvelá hudba, pekný zábavný program, rôzne súťaže a sladká odmena.
Ďakujeme všetkým zúčastneným maskám a veríme, že sa o rok opäť stretneme.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Detský maškarný ples 2019

Druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom teniseVytlačiť

Štefanský turnaj

Dňa 26. decembra 2018 sa v našej obci pod záštitou Nemčického dobrovoľníka uskutočnil druhý ročník Štefanského turnaja v stolnom tenise. Súťažilo sa  v dvoch kategóriách: deti do 15 rokov a dospelí.  Stolnotenisový turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Teší nás záujem a spätná väzba od súťažiacich a divákov, ktorí sa prišli pozrieť na športové podujatie alebo sa zabaviť hraním stolného futbalu, šípok alebo spoločenských hier.

Ďakujeme sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí pomáhali pri organizácii turnaja a tak prispeli k jeho hladkému priebehu.

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise

Vianočné trhyVytlačiť

Vianočné trhy.jpgDňa 22. decembra 2018 sa pred kultúrnym domom v Nemčiciach konali prvé „Vianočné trhy“. Aj napriek nie najlepšiemu počasiu prišli akciu podporiť nielen deti, ale aj skôr narodení. Všetci si mohli pochutnať na varenom víne, medovine, detskom punči, pečenej klobáse a na vianočnom pečive, ktoré boli za dobrovoľný príspevok. Celý výťažok z týchto trhov, ktorý predstavoval sumu 436,58€, bol venovaný na Dobrú novinu.
 Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastnením, že si našli čas a prišli podporiť dobrú vec.

Foto z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Vianočné trhy

Poďakovanie za úrodu v roku 2018Vytlačiť

Poďakovanie za úroduV našom filiálnom kostole v Nemčiciach  sa veriaci slávnostnou svätou omšou 30.seprembra 2018 poďakovali za tohtoročnú úrodu zo svojich polí a záhrad, ktorou boli obdarovaní.  Poďakovaním za úrodu si pripomenuli Božiu lásku a zároveň si uvedomili , že Bohu záleží na celom našom živote a že človek má vždy najskôr ďakovať za všetko,  čím nás Boh obdarúva. V tomto duchu sa niesli aj slová homílie celebranta Dušana Argaláša. Rodinnú atmosféru dotvárali veriaci všetkých vekových kategórií v krojoch , ktorí prinášali obetné dary z plodov zeme. Deti , mládež , mladé rodiny s deťmi , ako aj starí rodičia so svojimi vnúčatami týmto spôsobom vyjadrili svoj kresťanský postoj vďačnosti. Slávnosť svojim spevom obohatili členovia domáceho spevokolu. Farníci veria , že táto spoločná chvíľa ich aj v budúcnosti spojí na vytvorenie  milej tradície, ktorá vždy upozorní , že všetko , čo máme , je darom od nášho nebeského Otca. (Autor textu: Monika Klemanová)

Fotografie z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Poďakovanie za úrodu

Športové popoludnie pre detiVytlačiť

Dňa 8. septembra 2018 sa  na miestnom ihrisku TJ Nemčice uskutočnila športová akcia pre deti. Na toto športové podujatie prišlo vyše 60 detí, ktoré súťažili na kolobežkách, odrážadlách, bicykloch, v skokoch vo vreci a v streľbe s loptou na presnosť. Za snahu boli odmenené sladkosťami a medailou.  Pre deti boli pripravené ďalšie nesúťažné atrakcie ako trampolína, chodúle, streľba z luku a vozenie na malotraktore. Pre všetkých prítomných bolo pripravené malé občerstvenie v podobe výbornej fazuľovice. Po vyhodnotení nasledovala opekačka. Všetci zúčastnení sa dobre bavili a odniesli si domov veľa zážitkov.

(Foto: Ondrej Jančovič)

Fotografie z tejto akcie nájdete na tomto odkaze: Športová akcia pre deti

2. ročník Uličkového turnaja vo futbale a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení gulášaVytlačiť

Nemčická vareškaDňa 21. júna 2018 sa na futbalovom ihrisku TJ Nemčice  uskutočnil 2. ročník futbalového turnaja medzi ulicami Nemčíc a 3. ročník Nemčickej varešky vo varení guláša.
Vo futbalovom turnaji sa na prvom mieste umiestnila ulica Kapusnícka, na druhom mieste ulica Pod Hlinami a na treťom  Školská ulica. Organizátori Nemčický dobrovoľník a Obecný úrad Nemčice sa rozhodli odmeniť aj individuálne výkony. Za najlepšieho hráča bol nominovaný  Peter Kaman a za najlepšieho brankára  Michal Čuhák. Najlepším strelcom turnaja bol Karol Matúšik, ktorý strelil 8 gólov.

V súťaži Nemčickej varešky sa zúčastnilo 6 družstiev, ktorí si prišli spríjemniť deň varením guláša a ukázať svoje kuchárske zručnosti. Nezávislá komisia udelila 1. miesto  rodinám Jančovičovej, Grmanovej a Sedlárovej.

Foto z akcie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Uličkový turnaj a Nemčická vareška
(Foto: Igor Martoš)

Výstup na Panskú JavorinuVytlačiť

Výstup na Panskú Javorinu Nemčický dobrovoľník v spolupráci s Obecným úradom usporiadali dňa 8. mája 2018 turistický pochod na Panskú Javorinu s vrcholom 942,6 m.n.m. Turistická trasa viedla cez Kulháň a Jeleniu dolinu. Naši turisti si spravili spoločné foto pod drevenou vyhliadkovou vežou, ktorá im poskytla nádherný výhľad do širokého okolia.

Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017Vytlačiť

Štefanský turnaj v stolnom teniseDňa 26.decembra 2017 sa v Kultúrnom dome v Nemčiciach uskutočnil Štefanský turnaj v stolnom tenise, ktorý zorganizovala n.o. Nemčický dobrovoľník.

Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách:   - deti do 15 rokov (12 súťažiacich)
                                                               - dospelí  (32 súťažiacich, z toho  4 ženy)

Turnaj sa niesol vo vianočnej a priateľskej atmosfére. Napriek veľkému vekovému  rozdielu boli zápasy vyrovnané a mali svoju kvalitu. Aj tí najmladší vedeli potrápiť starších a skúsenejších súperov.

Víťazom turnaja detí do 15 rokov sa stal Šimon Peter. Na druhom mieste skončil Tadeáš Hroššo a na treťom mieste Jozef Mitošinka.

V turnaji dospelých vyhral Ladislav Facek, ktorý porazil vo finále Mariána Pavlíka 3:0 na sety. V súboji o tretie miesto zdolal Michal Šurina Lukáša Višňovského taktiež 3:0, ktorému zostalo nepopulárne 4. miesto.

Veríme, že mládež sa bude naďalej zapájať do ďalších športových aktivít, ktoré plánujeme v budúcnosti organizovať.

Foto z akcie si môžte pozrieť na tomto odkaze: Štefanský turnaj v stolnom tenise 2017