Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kam do okolia

Naša obec Nemčice sa geograficky nachádza 184 metrov nad morom v Podunajskej nížine na Nitrianskej tabuli.

Najbližšie sídelné centrum je okresné sídlo Topoľčany, od obce Nemčice vzdialené 6 km. Historický ráz námestia Topoľčian tvoria zrekonštruované meštianske domy.
Dominantou námestia je  rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie z 13 storočia. 

Kostol Nanebovzatia Panny Márie

 

 


 


 

(Zdroj foto:P Bebčák)

 V bezprostrednom susedstve  Topoľčian, sa nachádza obec Tovarníky. Medzi zaujímavosti tejto obce patria kaštieľ a park, ktorý  je ideálnym miestom pre nedeľné prechádzky a výlety s deťmi.

kaštiel Tovarníky.JPGjazierko v Tovarníkoch.JPG
(Zdroj foto:P Bebčák)

V blízkom okolí obce Nemčice sa nachádza množstvo termálnych i netermálnych kúpalísk, ako aj vodných nádrží. Obcou preteká potok Zľavy. Neďaleko Nemčíc sa nachádza rekreačná oblasť Duchonka. Ideálne miesto pre dovolenkárov. /hubárčenie + rybolov + pešia turistika/.

Duchonka 

Lákadlom pre turistov je aj vodná nádrž Tesáre a Nemečky:

vodná nádrž Tesáre        Vodná nádrž Nemečky
(Zdroj foto: súkromný archív)                                                                                      

Zavedenie cykloturistických chodníkov umožňuje ľuďom vybrať sa ďalej do krajiny a zistiť niečo viac o danom území. Oblasť Duchonky je východiskovým miestom značených turistických trás do Považského Inovca. Cyklotrasy prechádzajú územiami katastrov obcí Tovarníky, Jacovce, Tesáre, Kuzmice, Velušovce, Závada, Podhradie, Prašice, Tvrdomestice , Nemečky, Zlatníky a mesta Topoľčany.

Za povšimnutie tiež stoja historické pamiatky v okolí, či už zachovalé hrady, zámky a kaštiele, alebo zrúcaniny hradov. 

Topoľčiansky hrad Treba spomenúť Topoľčiansky hrad, ktorý je cca 15 km vzdialený od mesta Topoľčany. Nachádza sa v obci Podhradie. V podstate tu sídlilo hradné panstvo Topoľčian začiatkom 14. storočia. Z hradu si turisti môžu vychutnávať nádherné výhľady na Ponitrie, hrebene Tríbeča, Vtáčnika i Považského Inovca.

(Zdroj foto:P Bebčák)

Smerom na Nitru v obci Oponice sa nachádza neprehliadnuteľná dominanta obce - zrúcanina Oponického hradu.  Hrad bol postavený v 13 storočí. Z jeho nádvoria si turisti môžu vychutnávať nádherné výhľady na Ponitrie, Vtáčnik, Tríbeč i Považský Inovec.

Oponický hrad
(Zdroj foto:P Bebčák)

V obci Oponice je od roku 2011 zrekonštruovaný kaštieľ zo 17. stor. Budova je ekonomicky zhodnocovaná na hotelové služby na úrovni 4 hviezdičiek. Hotel poskytuje mnohopočetné služby (wellness, sauna, tenis), ale aj možnosť usporiadania kongresov či seminárov. Obnovený rozsiahli areál tzv. anglického parku poskytuje možnosť na relax nie len pre hotelových hostí.

Oponice- kaštieľ

 

 

  

Smerom na Piešťany sa nachádza obec Bojná, ktorá sa preslávila mnohými archeologickými nálezmi. Najdôležitejšími objavmi v Bojnej - Valoch je súbor pozlátených reliéfnych plakiet a bronzový zvon. Ďalej sa tu našli stovky kovových predovšetkým železných predmetov, kovanie opaskov, konský postroj, ostrohy, potreby pre domácnosť a rôzne náradie./zbrane- bojové sekery, hroty šípov, strmene, zubadlá a pod. Hradisko Valy v Bojnej                     

       
 

 

 


Ranč pod BabicouPokiaľ spomíname Bojnú, za zmienku stojí – Ranč pod Babicou, kde je možné sa občerstviť, chytiť a ugrilovať pstruhy, je tu možnosť zajazdiť si na koňoch v príjemnom westernovom prostredí. Zariadenie je zamerané na vidiecku agroturistiku. V areáli sa nachádza aj menšia prehliadka zvierat /levy, srnky, kozy, kone, rôzne vtáky a pod. /   
(Zdroj foto: Galéria Ranč pod Babicou)


Ďalším zaujímavým miestom v okolí je Rotunda sv.Rotunda sv. JurajaJuraja. Ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá sa  nachádza v katastri obce Nitrianska Blatnica na juhovýchodnom  svahu vrchu Marhát.

 


                                           
                                              
                                              (Zdroj foto:P Bebčák)

V okolí našej obce sa nachádza veľa zaujímavých miest. Sú to nielen miesta kde si môže človek odpočinúť a načerpať nové sily, ale v niektorých prípadoch  i preveriť svoju kondíciu a zdatnosť. Navyše môže získať aj nové vedomosti a dozvedieť sa viac o našom krásnom kúte Slovenska.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka