Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017 Vytlačiť
 

MS v robotikeSlovenskí žiaci úspešne reprezentovali na Majstrovstvách sveta v robotike - RoboCup 2017 v Japonsku

       V dňoch 27. – 31. 7. 2017 sa konali v meste Nagoya v Japonsku Majstrovstvá sveta v robotike RoboCup 2017, na ktorej  reprezentovali  Slovensko dva súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch, pod vedením p.učiteľa Ing. Rastislava Gažiho.  V tíme XLC-Younglings súťažili dvaja chlapci z našej obce : Šimon Peter a Samuel Peter.

     RoboCup je festivalom robotiky spojený so súťažou, s výstavou a  prezentáciami špičkových robotov a robotických technológií z celého sveta.  Tímy z Topoľčian a Nemčíc súťažili v rôznych kategóriách, pričom získali výborné umiestnenie v rámci tímov z celého sveta.

- V kategórii Soccer Lightweight Primary sa zúčastnilo 16 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Younglings sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 2. miesto.

- V kategórii Soccer Lightweight Secondary sa zúčastnilo 22 súťažných tímov sveta. Tím XLC-Padawans sa umiestnil na vynikajúcom 12. mieste a v súťaži supertímov vybojoval 4. miesto.

- Tím XLC Padawans získal cenu za najlepšie technické a programové riešenie robotov, ocenenie BEST INNOVATION AWARD, udelenú technickou komisiou súťaže.

Mesto Nagoya je centrum robotiky. Nagojská univerzita vychovala niekoľko laureátov Nobelovej ceny a v samotnej Nagoji má svoju centrálu celosvetovo úspešná firma TOYOTA. Tímy z Topoľčian a Nemčíc  úspešne reprezentovali svoju krajinu na medzinárodnom fóre, získali veľa nových poznatkov, videli najnovšie technológie, nadviazali nové priateľstvá, zlepšili sa v komunikácii v angličtine a získali motiváciu pracovať na sebe ďalej v oblasti informatiky, robotiky a programovania.   Z celej súťaže si žiaci odniesli poznatky o  nových technológiách a trendoch použitých pri konštruovaní a  programovaní robotov.

Účasť tímov by nebola možná bez podpory ministerstva školstva, mesta Topoľčany, obce Nemčice a ostatných sponzorov. Aj touto cestou by sa súťažné tímy  zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch chceli veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí ich podporili a držali im palce.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: Majstrovstvá sveta v robotike - RoboCup 2017


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka