Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

860. výročie prvej písomnej zmienky o obciVytlačiť
 

20160724_095803.jpg

Obec Nemčice si v roku 2016 pripomenulo 860. výročie prvej písomnej zmienky, ktoré oslávili sériou kultúrnych, športových a spoločenských podujatí. Oficiálny začiatok osláv bol naplánovaný na štvrtok 21.júla 2016.
V tento deň sa uskutočnilo slávnostné obecné zastupiteľstvo v Kultúrom dome v Nemčiciach za účasti obyvateľov obce a pozvaných hostí. Zúčastnením bola udelená Cena obce Nemčice a následný zápis do kroniky obce. Po skončení slávnostného obecného zastupiteľstva bolo pripravené malé občerstvenie a výstava leteckých fotografií našej obce. 

V druhý deň osláv 860. výročia sa konala tanečná zábava s hudobnou skupinou Profil.
Následujúci deň bolo pripravené kultúrne popoludnie na fubalovom ihrisku v našej obci. 
Od 15,00 hod. na pódiu vystupovali – dychová hudba Nemčičanka, hudobná skupina Amadeo, Duo Rytmus, Duo Jamaha a spevák a zabávač Franta Uher z Lanžhotu. Pre všetkých prítomných bolo pripravené občerstvenie v podobe chutného guláša. Nechýbali ani koláče, zákusky a občerstvovacie stánky. Celé popoludnie moderoval Milan Žitňanský.
Oslavy sa končili svätou omšou venovanou pre občanov a obci pri príležitosti 860. výročia prvej písomnej zmienky o obci. Počas svätej omše hrala dychová hudba Nemčičanka a omšu obohatil svojím spevom i nemčický spevokol.
        
Obec Nemčice ďakuje sponzorom za poskytnuté finančné a vecné dary, ako aj občanom, rodákom a
návštevníkom za pomoc pri realizácií osláv:

- Nitriansky samosprávny kraj
- AGROCECH Topoľčany
- Bopal, s.r.o.
- Daniela Stanislavová DANSTA 
- ELEKTROMONT TOPOĽČANY, s.r.o. 
- AM Holding Slovakia, s.r.o
- PEMAT Slovakia, s.r.o
- MEXXX s.r.o. Bratislava
- ZAMAT s.r.o.
- SELEKT VÝSKUMNÝ A ŠĽACHTITEĽSKÝ ÚSTAV, a.s.
- Adriana Mokošová M - TOUR
- CD-FINAL
- PATROPLAST, spol. s r.o.  
- Miloš Vančo TOPLIDER - okná - dvere - brány
- Marian Šobáň FIRMA VÍNO 
- Andrej Martoš Nemčice
- DHZ Závada
- PETVAL ZDNR, s.r.o.

Fotografie si môžete pozrieť v sekcií "Fotogaléria" v sekcií "Kultúrne a spoločenské podujatia". 


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka