Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Európsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri Vytlačiť
 

Európsky šampionát v robotikeEurópsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri

V júni 2019 sa konali v meste Hannover, v Nemecku, Majstrovstvá Európy RoboCupJunior. Na týchto majstrovstvách  reprezentoval  Slovensko súťažný tím XLC-Younglings zo  Základnej školy Tribečská v Topoľčanoch, pod vedením p. učiteľa Ing. Rastislava Gažiho.  V tíme súťažili Šimon Peter a Samuel Peter z Nemčíc a Peter Krajčík z Topoľčian.

Majstrovstvá Európy RoboCupJunior  sú nadregionálnou robotickou súťažou pre tímy RoboCupJunior z celej Európy vo vekovej kategórii od 14 do 19 rokov. Na šampionáte 2019 sa zúčastnilo 132 tímov z 15 krajín.  Náš tím XLC-Younglings  sa v konečnom hodnotení v silnej konkurencii umiestnil na peknom 7. mieste.

Súťaž sa konala v rámci veľmi prestížnej výstavy IDEEN EXPO 2019, ktorá sa koná pravidelne raz za dva roky – výstava na popularizáciu vedy, techniky a vzdelávania.

Silnou stránkou súťažiacich bola kreativita, tímový duch a inovatívne technické nápady, ktoré sa hodnotili v troch juniorských ligách RoboCup. Naši chlapci reprezentovali Slovensko na medzinárodnom fóre, získali nové poznatky, spoznali najnovšie technológie, zlepšili sa v komunikácii v angličtine, získali nových priateľov a silnú motiváciu sebarealizácie  v oblasti informatiky, robotiky a programovania. 

Zo súťaže si odniesli bohaté poznatky o  nových technológiách a trendoch používaných pri konštruovaní a  programovaní robotov.

 

Účasť na medzinárodnej súťaži je pre súťažiacich nesmierne prínosná,  ale finančne zabezpečiť takýto šampionát je veľmi náročné. Aj teraz pomohli viacerí. Za pomoc veľmi pekne ďakujeme aj obci Nemčice, ktorá nás finančne podporila. Príprava na takúto súťaž obnáša desiatky hodín príprav, voľného času p. učiteľa a súťažiacich, odovzdávanie vedomostí a učenie sa aj na neúspechoch...

No účasť na takomto podujatí nás napĺňa hrdosťou, že môžeme reprezentovať našu obec, mesto, školu, naše prekrásne Slovensko. (Text: Marta Peterová)

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze: 

                                                    Európsky šampionát v robotike EURCJ 2019 v Hannoveri


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka